Jestem farmaceutą.
Sprawdź, co mam Ci do zaoferowania…
Od pewnego czasu z coraz większą uwagą przypatruję się temu, co można znaleźć w sieci i mediach na temat leków, suplementów diety i innych wynalazków o magicznej mocy uzdrawiania chorób wszelakich i poprawiania tego, co matka natura spaprała.
Im dłużej to robię, tym większe ogarnia mnie przerażenie…
Oglądając telewizję, czy słuchając radia odnoszę wrażenie, że jesteśmy najbardziej schorowanym i sfrustrowanym narodem na Świecie. Reklamy leków i suplementów diety niemal całkowicie zdominowały bloki reklamowe. Codzienne pranie mózgu sprawia, że każdy z powodzeniem mógłby zostać lekarzem, bez tych wszystkich niepotrzebnych studiów i nudnych szkoleń…
Niestety, niektórzy naprawdę w to wierzą…
W sieci roi się od wszelkiego rodzaju specjalistów „od zdrowia”.
Od szaleńców podważających udokumentowaną wiedzę medyczną po celebrytów promujących olej kokosowy jako najlepsze źródło kwasów tłuszczowych…
Żyjemy w czasach, kiedy dr google darzony jest większym zaufaniem niż lekarz. Masz problem? Otwierasz przeglądarkę i już wiesz, co masz robić.
Sęk w tym, żeby potrafić filtrować źródła informacji i wybierać te, które oparte są na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu autorów oraz badaniach naukowych.
Dlaczego to robię?
Jesteś tu, bo prawdopodobnie szukasz rozwiązania problemu dotyczącego Twojego zdrowia lub chcesz rozwiać wątpliwości na temat stosowanych leków lub suplementów diety.
Ja jestem tu po to, aby w ramach moich kompetencji Ci w tym pomóc.
Ponad 90% Polaków darzy zaufaniem farmaceutów i bardzo mnie to cieszy, gdyż na tle innych zawodów zaufania publicznego wypadamy naprawdę bardzo dobrze.
Niestety tylko 13% Polaków korzysta z porad farmaceuty dotyczących mniej skomplikowanych dolegliwości zdrowotnych.
Dlaczego tak się dzieje? Bo nie wiedzą, że mogą o nie poprosić.
Aż 75% ankietowanych pacjentów wiąrze pracę farmaceuty tylko z wydawaniem leków podczas, gdy ma on o wiele więcej do zaoferowania. (1*)
Kilka słów na temat autora
Skoro udało Ci się przebrnąć przez słowo wstępu i nie odpaliłaś/eś po pierwszych akapitach ciekawszych rzeczy na fejsie, przyszła pora na kilka słów na temat autora, czyli mnie 🙂
Oto ja, magister farmacji, specjalista farmacji klinicznej Ernest Niewiadomski
Twój osobisty farmaceuta pierwszego kontaktu 😉
Krótko o mnie...
Jestem farmaceutą od 2008 roku, ukończyłem wydział farmaceutyczny na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie i specjalizację z farmacji klinicznej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Przez kilka lat pracowałem w szpitalu (Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie), gdzie zajmowałem się żywieniem pozajelitowym i lekami onkologicznymi. Zdobyłem tam cenne doświadczenie i wiedzę, których nie oferuje praca w aptece ogólnodostępnej.
Od 2013 roku moja praca jest ściśle związana z aptekami otwartymi, do których zapewne czasami chcesz lub musisz się udać.
Aktualnie prowadzę własne apteki, pracuję na uczelni jako wykładowca i staram się być farmaceutą aktywnym w sieci.
Czego możesz spodziewać się po moim blogu?
Dokładam wszelkich starań, aby informacje, które publikuję były rzetelne i oparte na aktualnej wiedzy oraz poparte badaniami naukowymi.
Znajdziesz tu rozwiązania problemów, z jakimi pacjenci najczęściej zgłaszają się do apteki.
Będą też teksty lekkie, niezwiązane bezpośrednio z lekami i leczeniem, ale dotyczące zdrowego stylu życia.
P.S.
Jeśli znajdziesz błąd merytoryczny lub nieaktualne informacje to po prostu do mnie napisz (ernest@pharmahelp.pl) a ja postaram się to zaktualizować.
P.S.2
Jeśli uznasz, że informacje, które przekazuję są ciekawe i mogą być pomocne również innym, podziel się tym.
Zostaw mi info w komentarzu pod tekstem, udostępnij go w mediach społecznościowych lub przekaż osobie, której może się przydać.
Dziękuję Ci za zaufanie i życzę przyjemnej lektury :)
Zapraszam Cię do obserwowania mnie w mediach społecznościowych i do grupy na Facebook-u „Pogotowie farmaceutyczne”, w której możesz poruszać nurtujące Cię tematy i zadawać pytania medykom aktywnym w sieci.
- Raport „Farmaceuta w Polsce. Ogólnopolskie badania wizerunkowe”
https://www.nia.org.pl/wp-content/uploads/2019/04/Raport_Farmaceuta_w_Polsce_2019.pdf